Intimní zdraví

Vaginální biocenóza je kombinace mikroorganismů a kvasinek, které žijí v pochvě. Za normálních okolností jsou rozmnoženy v takovém poměru, aby zabezpečili genitální funkce a ochranu před infekcemi. Vaginální biocenóza je předpokladem pro celkový zdravotní stav a reprodukční zdraví žen. Narušení rovnováhy vaginálního prostředí způsobuje bakteriální vaginózu, infekci močových cest a kvasinkovou infekci.

Nedostatkem laktobacilů v pochvě se zvyšuje nebezpečí vzniku infekcí pohlavně přenosných nemocí.

virag2

Probiotika

Probiotika jsou živé organismy, které v dostatečném množství vyvolají zlepšení zdravotního stavu hostitele. Nacházejí se v pochvě, nejznámější z nich jsou laktobacily. Tyto bakterie, během procesu metabolismu z obsahu glykogenu v poševní sliznici, vytvářejí kyselinu mléčnou, která udržuje kyselé prostředí pochvy. Tyto přirozené mléčné kultury chrání před škodlivými bakteriemi a infekcemi a zajišťují přirozenou biologickou rovnováhu v pochvě. Laktobacily potlačují reprodukci patogenních bakterií, které jsou zodpovědné za bakteriální vaginózu.

Každá změna, která vede ke snížení počtu laktobacilů, mění zdravé kyselé prostředí v pochvě, či nepřímo zvyšuje možnost zánětu pochvy.

Rozmnožující se patogeny napadají nejen krycí epitel a stěny pochvy, ale jsou zodpovědné za zranitelnost, poškozování sliznic a rozšíření krevních cév.

Tímto způsobem se ochranná schopnost pochvy ničí a otvírá se cesta pro jiné, často i velmi nebezpečné patogeny.

PROČ PRÁVĚ GYNTIMA?

Produkty Gyntima zajišťují přirozenou biologickou rovnováhu v pochvě a zabraňují vzniku intimních problémů, jako jsou nepříjemný zápach, výtok, svědění, pálení, přičemž pomáhají udržovat správnou intimní hygienu. Vytvářejí živnou půdu pro laktobacily nacházející se ve vaginální flóře a zabezpečují jejich optimální rozmnožování. Tyto přirozené mléčné kultury chrání před škodlivými bakteriemi a infekcemi a zajišťují přirozenou biologickou rovnováhu v pochvě.
Produktová řada Gyntima řeší široké spektrum nepříjemností v intimní oblasti, a to jak s čípky na jejich prevenci a odstranění, tak i s pomocí intimních mycích přípravků s optimálním pH.

Gyntima produkty nemají žádné vedlejší účinky: jsou přírodní, obsahují pouze účinné látky, které nejsou škodlivé pro organismus. Jsou vhodné na udržování biologické intimní rovnováhy v každém věku žen.